Civitas Forum 2016

Klient

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni jest jednostką budżetową nadzorującą oraz zajmująca się bieżącym utrzymaniem infrastruktury miejskiej. Organizacja CIVITAS Forum, była dla miasta Gdyni dużym wyróżnieniem. O prawo do realizacji CIVITAS Forum 2016 Gdynia rywalizowała z Belfastem oraz San Sebastian.

Nasze zadanie

Naszym zadaniem była kompleksowa organizacja CIVITAS Forum, corocznej, międzynarodowej konferencji poświęconej rozwojowi zrównoważonego transportu i mobilności miejskiej,  która miała miejsce w dniach 28-30 września w Gdyni. Przedsięwzięcie realizowane było we współpracy z agencją eventową KDK Events, która czuwała nad kwestiami eventowymi, z kolei ekipa Goodfellas Group skupiła się nad elementami koncepcyjno-graficznymi.  Konferencja jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu miast członkowskich sieci miast CIVITAS i jednym z najważniejszych wydarzeń w zakresie promowania zrównoważonej mobilności miejskiej organizowanym w Europie. W konferencji wzięło udział 500 gości, ekspertów oraz praktyków, zajmujących się tematami transportu, z ponad 28 krajów z całego świata.

Realizacja

Właściwa część konferencji odbywała się w przestrzeni Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, gdzie byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie przestrzeni PPNT, obsługę techniczną, elementy graficzne oraz obsługę cateringową. Pierwszego dnia konferencji organizowaliśmy także Cocktail Evening Party, mający miejsce w przestrzeni Muzeum Emigracji, gdzie przygotowaliśmy dla gości wiele atrakcji m. in. flash mob, koncert smyczkowy w wykonaniu Golden String Quarter oraz występ finalistów programu Mam Talent – zespołu Multi Visual. Z kolei drugiego dnia konferencji, byliśmy odpowiedzialni za realizację ceremonii rozdania nagród CIVITAS Awards na statku „Dar Młodzieży” oraz uroczystej kolacji w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.