NIW

Konferencja „Społeczeństwo obywatelskie: przestrzeń troski o dobro wspólne”

Klient

Narodowy Instytut Wolności

Nasze zadanie

Z okazji II rocznicy rozpoczęcia funkcjonowania przez Narodowy Instytut Wolności, w dniu 29 listopada zorganizowaliśmy konferencję „Społeczeństwo obywatelskie: przestrzeń troski o dobro wspólne”.

Wydarzenie otworzyła debata plenarna pt. „Troska o dobro wspólne w podzielonym społeczeństwie”, w której wziął udział prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

W trakcie następujących po niej dyskusji panelowych poruszano kwestie strategiczne dla polskiego trzeciego sektora, takie jak plany rozwoju instytucji dialogu obywatelskiego, ekonomizacja podmiotów non-profit czy polityka państwa skierowana do środowisk młodzieży.

Specjalnymi gośćmi konferencji byli beneficjenci programów NIW-CRSO, którzy przedstawiają swoje projekty i dokonania. Można było się z nimi zapoznać zarówno podczas trwania dyskusji panelowych – na stoiskach organizacji – jak i w trakcie uroczystej części pokonferencyjnej.

Realizacja

Zakres zadań obejmował kompleksowe przygotowanie i organizację wydarzenia. Odpowiadaliśmy za rejestrację uczestników, prace graficzne, obsługę techniczną i multimedialną, aranżację przestrzeni i stoisk dla wystawców, zapewnienie cateringu, usług transportowych oraz obsługę fotograficzną i video oraz organizację występu kwartetu smyczkowego.